Як говорити з дитиною, яка зазнала насильства онлайн

  1. Старанно підбирайте час та місце. Виберіть місце, де дитині комфортно, або запитайте її, де вона хотіла би поговорити. Уникайте розмов в присутності того, хто може заподіяти шкоду дитині, схологічну у тому числі.
  2. Заспокійте дитину тим, що ви поруч і дитина зараз знаходиться в безпеці. 
  3. Слідкуйте за своїм тоном під час розмови. Якщо ви почнете розмову серйозним тоном, ви можете налякати дитину, і вона, швидше за все, дасть вам відповіді, які ви хочете почути, а неправду, яка з нею трапилась. Постарайтеся зробити розмову невимушеною - це дозволить дитині розслабитись.
  4. Використовуйте звичні для дитини слова.
  5. Ставте відкриті питання. Наприклад, "поділись, будь ласка, що викликало такі переживання у тебе?". Тут дитина може розповісти і про свої дитячі історії, і поступово перейти до ситуації, яка трапилась.
  6.  Слухайте та чуйте. Дозвольте дитині розповідати у тому ритмі, в якому їй хочеться.
  7. Уникайте суджень та звинувачень. 
  8. Використовуйте "Я" повідомлення. Замість "Як таке могло трапитись?" - "Я співчуваю, що тобі довелось таке пережити..."
  9. Будьте терплячі. Пам'ятайте, що ця розмова може бути страшною для дитини. Багато злочинців погрожують тим, що станеться щось страшне, якщо хтось дізнається про їхне спілкування. Вони навіть можуть погррожувати фізичним насильством щодо дитини та її близьких.


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

НУШ 1-2 клас Профілактика булінгу Заняття

НУШ Безпечний інтернет Казка про черепашку

Поради батькам дітей з ООП (Особливими Освітніми Потребами)